22 czerwca 2022

Ile kosztuje prowadzenie KPiR przez biuro rachunkowe?

Jedną z najpopularniejszych form prowadzenia księgowości w firmie jest podatkowa książka przychodów i rozchodów – PKPiR. Wybiera ją większość przedsiębiorców mających jednoosobową działalność gospodarczą lub będących wspólnikami spółek cywilnych, jawnych i partnerskich. Obsługę online w tym zakresie oferuje również nasze biuro rachunkowe. Dowiedz się, czy warto ten sposób rozliczania podatków zlecić zewnętrznemu podmiotowi oraz jaka jest cena.

Na skróty:

Co jest korzystniejszym rozwiązaniem – samodzielne prowadzenie KPiR czy zlecanie tego biuru rachunkowemu?

Czy można samodzielnie prowadzić KPiR? Choć ewidencja w tym przypadku jest stosunkowo prosta, to sama kwalifikacja dowodów księgowych pod względem podatkowym już nie. Zastanów się, czy czujesz się na tyle kompetentny, aby zajmować się m.in. wyliczaniem kwot podatków oraz zaliczek na nie, czy znajdziesz na to czas i podejmiesz ryzyko popełnienia błędu oraz związanych z nim konsekwencji prawnych. A może jednak wygodniejszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie skorzystanie z oferty, jaką proponuje biuro rachunkowe, w którym księgowi nieustannie podążają za zmianami w przepisach i biorą na siebie odpowiedzialność za potknięcia rozliczeniowe?

Z pewnością przy podjęciu decyzji ważna jest też cena za obsługę w zakresie KPiR, ale nie stanowi jedynego kryterium. Równie istotne są kompetencje i doświadczenie specjalistów w zakresie prowadzenia podatkowej książki przychodów i rozchodów oraz możliwość wygodnej współpracy zdalnej, czuwanie nad wszystkimi kwestiami związanymi z tym, aby prawidłowo rozliczać podatki czy innymi aspektami księgowymi związanymi z prowadzoną działalnością.

Koszty prowadzenia KPiR przez biuro rachunkowe

Od czego zależy cena za prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów? Wpływa na nią ma m.in. miesięczna liczba dokumentów (faktur) do rozliczenia. Poza ich księgowaniem pracownicy biura rachunkowego generują także różnego rodzaju rejestry, deklaracje, informacje podsumowujące czy sprawozdania i wysyłają je do odpowiednich urzędów. Liczba tych usług również wpływa na wysokość ponoszonych kosztów i księgowi wliczają je w koszt zlecenia.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Jeśli zależy Ci na tym, aby prowadzenie KPiR mogło odbywać się zdalnie, zdecyduj się na współpracę z nami. Zapewniamy księgową obsługę online, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem w dobie cyfryzacji i elektronizacji wielu procesów. Odchodzi Ci dojazd do stacjonarnego biura rachunkowego, a po drugiej stronie masz młodych, ale już z doświadczeniem księgowych, którzy podejmują nawet najbardziej skomplikowane wyzwania. Zapewnimy Ci indywidualnego opiekuna a Twoje dane będą przechowywane w bezpiecznej „chmurze”.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na czasie, być dobrze poinformowanym o wysokości podatków czy terminach płatności oraz mieć pewność, że Twoja firma będzie właściwie rozliczona, zgłoś się do nas! Gwarantujemy rzetelne i terminowe prowadzenie KPiR w korzystnej cenie!